Warsztat Oddechowy – wstęp do metody Butejki

Metoda Butejki powstała w latach 50 XX wieku, ale wydaje się, że dziś jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek wcześniej. Obecnie jesteśmy narażeni na stres bardziej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Stres upośledza nasz system odpornościowy, powoduje napięcia całego ciała, a także zmienia i przyspiesza nasz oddech. Próbujemy sobie radzić ze stresem różnymi metodami. Jednym z takich narzędzi, które możemy wykorzystać do mądrego zarządzania stresem i kontrolowania swoich reakcji stresowych jest właśnie oddech.

Nawykowe przyspieszone oddychanie może prowadzić do rozwoju różnych współczesnych dolegliwości, a co za tym idzie pogarsza naszą jakość życia. Zaczynamy cierpieć na takie choroby jak astma, nadciśnienie, bezdech senny, nieżyt nosa, przewlekłe zmęczenie, zespół jelita drażliwego, lęki i ataki paniki, a także chrapanie. Zmiana wzorców oddechowych pomaga w złagodzeniu, a w wielu przypadkach wręcz leczy powyższe dolegliwości.

Metody Butejki to seria ćwiczeń stworzonych przez rosyjskiego lekarza Konstantyna Butejkę, która pomaga zmienić nawyki oddechowe powstałe przez nadmierny stres. Dzięki ćwiczeniom jesteśmy w stanie wrócić do równowagi oddechowej, a także poprawić wyniki w sporcie.

Podczas najbliższego warsztatu oddechowego będącego wprowadzeniem do metody Butejki skupimy się na istocie naturalnego oddechu. Poznamy techniki i ćwiczenia, które pozwolą nam zmierzyć naszą objętość oddechową, a także pomogą nam wrócić do równowagi w naszym oddychaniu. Dowiecie się jak w prosty sposób dzięki oddechowi zadbać o siebie i poczuć więcej energii.

TERMIN I ZAPISY:

15 marca, niedziela, godz. 10:30 – 13:30 (godzina zakończenia warsztatu zależy od ilości uczestników, jeśli grupa będzie mniejsza skończymy wcześniej)

Zapisy na warsztat online: https://app.fitssey.com/terazrelax/frontoffice/courses/43DA79BA-937C-3D71-C16D-8D52C4A19985/overview

Kontakt:
tel. 502 423 069
email: studio@terazrelax.pl

Koszt warsztatu: 100 zł w cenie książka do wyboru z dwóch tytułów “Spokojny oddech, spokojny umysł” lub “Zamknij usta” Patrick McKeown.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.