Qigong: spotkanie informacyjne

Często pytacie co to jest Qigong… Chcemy Wam pokazać i opowiedzieć! Dlatego zanim zaczniemy nowy sezon praktyki Qigong zapraszamy Was serdecznie na pierwsze, otwarte zajęcia wprowadzające. Dowiecie się wszystkiego i mamy nadzieję, że zechcecie ćwiczyć z nami regularnie. 

A jeśli nie możecie wytrzymać z ciekawości poniżej znajdziecie więcej informacji na temat tej wspaniałej formy ruchu.

Wznawiamy zajęcia Qigong po wakacjach!

Qigong to starsza siostra Taichi. Jest to niezwykle wyjątkowa sztuka świadomego ruchu, która jest przeznaczona absolutnie dla każdego niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Qigong jest subtelną formą ruchu, która w łagodny sposób wspiera organizm w procesie samoleczenia i samoregulacji. Qigong podobnie jak Taichi wywodzi się z kultury chińskiej, ale jest starszy, jego tradycja liczy sobie kilka tysięcy lat. Qigong w przeciwieństwie do Taichi składa się z zestawów ćwiczeń, a nie z długich choreografii tzw. form obecnych w Taichi. Pod tym względem praktyka Qigong jest nieco łatwiejsza, choć nie mniej angażująca wszystkie zmysły.

Qigong wspiera Twoje zdrowie, energię życiową, żywotność, ciało i umysł. Doświadczenie pokazuje nam jak dobrze sprawdza się jako wsparcie w psychoterapii przy zaburzeniach lękowych i problemach z radzeniem sobie ze stresem i innych kryzysach zdrowia psychicznego.

Qigong można wykonywać nawet będąc w rekonwalescencji na przykład po operacji oraz w ciąży. Delikatnie wzmacnia i rozciąga, wspiera stawy, pracę narządów wewnętrznych i układu nerwowego.

“Qigong jest nauką o kultywowaniu energii wewnętrznej ludzkiego ciała, nazywanej przez Chińczyków Qi. Chińczycy badali Qi przez ostatnie 4 tysiące lat i odkryli, że Qigong jest skuteczną metodą poprawy zdrowia i leczenia wielu chorób. Najważniejsze jest jednak to, że pomógł on im osiągnąć mentalny i duchowy spokój.” czytamy we wstępie do książki Dr Yang Jwing-Ming “Korzeń Chińskiego Qigongu”

A to oczywiście nie wszystko i nie da się tego w pigułce opisać jak wiele oferuje Qigong, dlatego bardzo gorąco zachęcamy Was do rozpoczęcia regularnej praktyki z nami w studio Teraz Relax.

Zajęcia Qigong na Portowej wznawiamy od października. Będziemy spotykać się w każdy wtorek o godzinie 20:00 Spotkania poprowadzi Beata Kosior psychoterapeutka terapii poznawczo-behawioralnej i terapii schematów, instruktorka Qigong, gongsterka, pasjonatka świadomej, emocjonalnej pracy z ciałem i oddechem. Instruktorka terapii tańcem i analizy ruchu oraz licencjonowana zielarka.

ZAPISY

Jeśli chcesz już zaklepać swoje miejsce w grupie wejdź w nasz grafik zajęć. https://app.fitssey.com/terazrelax/frontoffice odnajdź w grafiku datę 3 października za pomocą strzałek u góry grafiku zaloguj się do systemu fitssey, zapisz się na wtorkowej zajęcia (pierwsze zajęcia są darmowe)

Informacje praktyczne: do Qigongu potrzebne jest Ci jedynie wygodne ubranie, możesz założyć lekkie buty z miękką podeszwą lub możesz zostać boso lub w skarpetkach, nie potrzebujesz maty ani żadnego sprzętu, na miejscu mamy wszystko co ewentualnie może się przydać

Jeśli masz pytania napisz studio@terazrelax.pl lub 502423069

Do zobaczenia w październiku!