Co to jest joga?

Joga to wywodzący się z Indii system filozoficzny. Polega na samodoskonaleniu się na różnych poziomach. Na poziomie fizycznym, intelektualnym, psychologicznym i emocjonalnym. Joga jako filozofia składa się z asan czyli pozycji ciała, ćwiczeń oddechowych czyli pranajamy, medytacji oraz z zasad moralnych, których każdy jogin powinien przestrzegać.

Na zachodzie najwięcej uwagi poświęca się asanom. Asany jako ćwiczenia czysto fizyczne zwiększają siłę, elastyczność oraz zakres ruchu. Poszczególne pozycje jogi mogą stymulować narządy wewnętrzne, system nerwowy, a także układ hormonalny. To wszystko sprawia, że jogą holistycznie rozwija nasze ciało.

Podczas praktyki jogi kierujemy uwagę do wewnątrz. Dzięki temu pozostajemy w lepszym kontakcie ze swoim ciałem. Poprzez pobudzanie i uspokajanie układu nerwowego joga zarówno korzystnie wpływa na stres jak i motywuje do działania.

Co to jest qigong?

Qigong wymawia się czikung. To popularne ćwiczenia wywodzące się z Chin. Powstały tysiące lat temu i do dziś cieszą się ogromną popularnością w tamtej części globu. Qi w języki chińskim znaczy energia życiowa, gong oznacza perfekcyjne opanowanie czegoś. Ćwiczenia te wykonujemy z dużą precyzją, ale jednocześnie pozwalamy sobie pozostać w rozluźnieniu. Są to ćwiczenia odpowiednie dla wszystkich, bez względu na wiek czy stan zdrowia. Ruch w qigongu jest łagodny i płynny, a praktyka ma działanie wyciszające.

Jak zacząć?

Jeśli wybierasz się do nas po raz pierwszy zapisz się na wybrane zajęcia. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkujący czy dłużej ćwiczyłaś w innej szkole. Nasze zajęcia mają charakter łączony. Zapisz się na zajęcia przez internet lub telefonicznie. Przyjdź 10 minut przed zajęciami.

Co przynieść na zajęcia?

W związku z nowymi wymogami sanitarnymi prosimy o przyniesienie własnej maty, ręcznika oraz butelki z woda. Jeśli nie masz swojej maty możesz ją zakupić u nas lub wypożyczyć.

Jakie zajęcia oferujecie?

W naszej ofercie znajdziesz: hatha jogę klasyczną, vinyasa jogę, pilates dla zdrowego kręgosłupa, qigong, jogę powięziową z automasażem. Zajęcia dzielimy na jogę dla początkujących gdzie uczymy zupełnie od podstaw, jogę dla wszystkich co jest odpowiednikiem jogi ogólnej lub łączonej w innych szkołach, a także jogę wzmacnianie i rozciąganie.

W co się ubrać?

Ubierz się w strój sportowy, który nie krępuje ruchów. Do jogi proponujemy raczej ubranie przy ciele aby nauczycielka mogła obserwować czy dobrze wykonujesz ćwiczenia. Ubranie przy ciele nie zsuwa się również przy pozycjach odwróconych co poprawia Twój komfort. Weź ze sobą skarpetki i coś cieplejszego do końcowego relaksu. Jeśli wybierasz się na jogę powięziową i korzystasz z piłeczek tenisowych weź ze sobą dłuższą skarpetkę do podwójnego rolowania.

Czy mogę jeść przed zajęciami?

Zalecamy aby nie jeść obfitego posiłku co najmniej 2 godziny przed zajęciami. Jednak nie jest dobrze być zupełnie głodnym. Trudno jest się wtedy skupić, w szczególności kiedy wykonujemy ćwiczenia wymagające mniejszej siły fizycznej. 

Czy oferujecie prywatne zajęcia?

Tak. Jednak nasz czas jest ograniczony ze względu na zajęcia odbywające się w studio. Zajęcia indywidualne odbywają się w studio po wcześniejszym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę. 

Czy w studio jest miejsce gdzie mogę się przebrać?

Tak, możesz przebrać się we wspólnym, koedukacyjnym pokoju socjalnym gdzie dla Waszej wygody przygotowałyśmymy trzy przebieralnie.

Co jeśli się spóźnię?

Postaraj się przyjść na czas, a nawet 5-10 minut przed zajęciami. Jeśli jednak zdarzy Ci się spóźnić, a Twoje spóźnienie nie przekracza 5 minut możesz wejść na salę. Pamiętaj aby zachowywać się cicho, a pomoce wziąć dopiero po zakończeniu początkowej medytacji.

Gdzie można zaparkować?

Na ulicy jest parking płatny. Nasze studio mieści się blisko przystanków autobusowych i tramwajowych.

Jak dużego doświadczenia potrzebuję?

Aby uczestniczyć w naszych zajęciach nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, możesz być osobą zupełnie początkującą.

Ile osób uczestniczy w zajęciach?

Aktualnie limit osób uczestniczących w zajęciach to 10 z prowadzącą włącznie. 

Czy honorujecie system benefit?

Aktualnie współpracujemy tylko z firmą Myfitweb. Nie honorujemy innych kart benefitowych.

Czy prowadzicie zajęcia dla kobiet w ciąży?

Nie. Ze względu na mieszany charakter grup nie rekomendujemy kobietom w ciąży brania udziału w tych samych zajęciach, w których uczestniczą osoby nie będące w ciąży. Joga dla kobiet w ciąży powinna odbywać się w dedykowanych grupach. W tej chwili nie mamy takich zajęć w naszej ofercie. Jeśli się to zmieni, na pewno o tym usłyszycie 🙂