Podnieś głowę, poczuj ciało – warsztat

Zapraszam na kolejne, ale nie takie jak poprzednio spotkanie z własnym ciałem i emocjami. Warsztat, na którym będziemy próbowały uzyskać dostęp do swoich potrzeb, przyjemności i rozluźnienia.

Kroczymy przez życie i na każdym etapie dorastania doświadczamy gloryfikowania potrzeb naszego umysłu, wielbienia naszej inteligencji, naszej zaradności, naszej niezawodności, samopoświęcenia i wszystkich innych przymiotów umysłu. Jeśli choć w domu rodzinnym było miejsce na zobaczenie naszych emocji, odczytanie ich i przyjęcie to doświadczyliśmy siebie prawie w pełni. Jednak bardzo rzadko zauważane były potrzeby naszego ciała (najczęściej w kuchni).

Gdy było zmęczone – nazywano je leniwym
Gdy było senne – nazywano je nieprzydatnym, nie było akceptowane ze swoją śpiącą naturą
Gdy nas bolało – było bezużyteczne i przeszkadzało, wkurzało.
Gdy było chore – nie było cierpliwie przyjęte i zadbane, ale niecierpliwie poganiane i na siłę uzdrawiane.

Ciało nasze to świątynia, mechanizm cudownej wzajemności i współpracy. Genialny twór, dający nam możliwość życia, przeżywania każdego dnia, pokonywania tych miliardów trudności i radzenia sobie z tyloma truciznami. Ciało jest barometrem emocji, ono zapamiętuje wszystkie nasze przeżyte emocje i zapisuje w ramionach, brzuchu, szyi, dłoniach, stopach. Emocje będące siłą naszego życia, energią naszej wartości są ściśle zsynchronizowane z ciałem.

Zajrzymy do naszego intuicyjnego ciała i poczujemy emocje. Zbudujemy naszą siłę i zakodujemy ją w ciele i w jego pamięci. Poczujemy się dobrze i bezpiecznie w swoim ciele – w swoim domu. Poznamy język swojego ciała

Metody pracy:
Rozmowy i mini pogaduchy.
Taniec i ruch – jako narzędzia scalania potrzeb ciała, umysłu i emocji. Wielka Trójka.
Praca z ciałem przy pomocy oddechu
Medytacja – wizualizacja

Kto prowadzi warsztat:
Beata Kosior psychoterapeutka schematów, instruktor chińskiej gimnastyki, pasjonatka świadomej emocjonalnej pracy z ciałem, obecnie w trakcie kursu terapii tańcem i analizy ruchu.

Na co na pewno możemy liczyć:
Na radość, śmiech, piękną muzykę, zaciekawienie, wzruszenie (w takiej kolejności). Początkowy lęk, który zawsze towarzyszy osobom na początku warsztatu już po 45 minutach przeistacza się w radość i śmiech.

Zapisy online:
https://app.fitssey.com/terazrelax/frontoffice/courses/D1E13785-832D-AC31-05D3-AD3A6AECF4D4/overview

Kontakt:
studio@terazrelax.pl
502423069 (KASIA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.