Kasia

Pierwszy raz na macie stanęła kilkanaście lat temu będąc w liceum za namową mamy Beaty. Na stałe od 7 lat, a uczy od 3. Decyzja o dzieleniu się jogą przyszła naturalnie, jeśli coś daje Ci tak wiele chcesz to się tym ze wszystkimi podzielić. Przygodę z jogą zaczynała od dobrze znanej w Polsce metody B.K.S. Iyengara. Zawsze lubiła eksperymentować z metodami i stylami jogi co zostało jej do dziś. Jest zdania, że joga jest jedna, więc warto inspirować się różnymi podejściami, z których może płynąć nowa nauka.

W kwietniu 2018 roku w Portugalii, pod czujnym okiem Szymona Jarosławskiego i Vinaya Jesta odbyła kurs nauczycielski 200 godzin Yoga Alliance. Cały czas się uczy, czerpie wiedzę od doświadczonych nauczycieli jogi z Polski i z zagranicy. Wierzy we współczesne podejście jogi do człowieka w myśl, którego każdy jest inny, tak więc stara się dostosować praktykę do indywidualnych potrzeb uczestników zajęć, tak aby już od pierwszych kroków na macie była ona świadoma i zawsze bezpieczna. Kasia jest również instruktorką metody pracy z oddechem według Butejki.

Beata

Współzałożycielka studia Teraz Relax. Pasjonatka ruchu. Od najmłodszych lat trenowała balet i akrobatykę sportową. Od 15 lat praktykuję Hatha Jogę, uczestniczyła w kursie nauczycielskim Jogi Iyengara prowadzonym przez Konrada Kocota. Licencjonowana psychoterapeutka terapii poznawczo-behawioralnej i schematu. Qi Gong to jej stosunkowo najświeższe odkrycie, który porwał ją swoją niezwykle subtelną formą, a zarazem dużą skutecznością.

W swojej praktyce przekazuje głównie formy qi gongu o zastosowaniu medycznym. Pogłębia praktykę i czerpie wiedzę od nauczycieli i mistrzów QiGongu takich jak Francesco Garripoli, Daisy Lee, Ron Tim oraz Rafał Baker. Beata również wykonuje terapeutyczne masaże dźwiękiem mis tybetańskich.

Aneta

Aneta nie wyobraża sobie życia bez jogi, która daje jej wewnętrzną równowagę, spokój, a zarazem dużo energii i pozytywne nastawienie do życia.

Praktykę jogi zaczęła ponad 8 lat temu – na początku wg metody B.K.S Iyengara oraz Vinyasę. Potem odkryła Ashtanga Jogę i przy niej została do dzisiaj. Codzienną praktykę wzbogaca pracą z hamakiem, czyli Aerial Jogą. Wiedzę na temat jogi pogłębia u swoich nauczycieli, a także na warsztatach (np. u Davida Robsona czy Gosi Kobus-Kwiatkowskiej). Fascynuje ją praca z ciałem, dlatego rozpoczęła studia fizjoterapeutyczne.

W 2019 roku ukończyła Kurs Nauczycielski RYT 200h Yoga Alliance u Ewy Jaros, a także kurs nauczyciela Aerial Jogi u Adrianny Suskiej. Od tamtej pory prowadzi zajęcia i nieustannie uczy się, jak być dobrym nauczycielem i dzielić się swoją pasją z innymi.

Katarzyna

Jestem certyfikowaną instruktorką trzech stylów qigongu:
Wuji Hundun Qigong – ćwiczeń opracowanych 800 lat temu przez rodzinę Duanów, członków straży cesarskiej w Zakazanym Mieście;

Zang Fu Gong – qigongu oczyszczającego i wzmacniającego organy wewnętrzne; Promiennego Lotosu – stylu stworzonego przez Daisy Lee specjalnie dla kobiet. Ćwiczeniami z Dalekiego Wschodu zafascynowałam się ponad dwadzieścia lat temu. Zaczynałam od sztuk walki: japońskiego aikido i chińskiego tai chi. Z qigongiem, czyli chińską gimnastyką zdrowotną, po raz pierwszy zetknęłam się w 2007 roku. Rok później zostałam uczennicą Daisy Lee – mistrzyni, która specjalizuje się w ćwiczeniach pomagających kobietom zachować zdrowie i promienny wygląd. Od 2015 roku uczę się u mistrza Francesca Garripoliego – autora wyróżnionego nagrodą Emmy filmu dokumentalnego „Qigong – Ancient Chinese Healing for the 21st Century”; ucznia legendarnego mistrza Duana.

Dzięki qigongowi pozbyłam się bólów kręgosłupa w odcinku szyjnym spowodowanych wielogodzinną pracą przy komputerze. Zapomniałam o spadkach energii w okresie jesienno-zimowym i o problemach z bezsennością.