Hatha joga klasyczna

Tradycyjnie słowa HATH używa się w odniesieniu do wszystkich praktyk jogi nakierowanych na fizyczną pracę z ciałem. Jednak współcześnie skrótowo używa się tego terminu do określenia stylu jogi charakteryzującego się większą precyzją i wolniejszym tempem. Żeby uniknąć nieporozumień wolę używać nazywa joga klasyczna. Praktyka ta znakomicie sprawdza się u osób początkujących ponieważ pozwala w klarowny sposób zbudować fundamenty. Joga klasyczna będzie też dobrym wyborem jeśli masz problemy zdrowotne lub wracasz do formy po kontuzji.

Vinyasa

Jest to radosna, energetyczna i płynna praktyka jogi, która pozwala poczuć swój oddech i mocniejsze bicie serca. Vinyasa jednak nie zawsze musi być wyczerpująca, a jej podstawową cechą są płynne przejścia z jednej pozycji w drugą przy jednoczesnym zachowaniu anatomicznej logiki budowania sekwencji. Jest to praktyka doskonała dla osób, które mają już podstawy i pewne doświadczenie w jodze, chcą pogłębić swoją praktykę, wzmocnić ciało i przygotować się do bardziej zaawansowanych pozycji jogi. 

Joga na stres

To spokojne zajęcia jogi zawierające dużo pracy z oddechem, który jest głównym regulatorem naszych emocji. Oprócz łagodnych asan rozluźniających klatkę piersiową i rejon brzucha wplatamy do praktyki ćwiczenia oddechowe metody Butejki oraz tradycyjną pranajamę. Ta praktyka ma na celu uziemienie, powrót do równowagi i złapanie dystansu. Polecamy osobom doświadczających dużego stres, lęku, ataków paniki. Joga na stres świetnie sprawdzi się też u astmatyków.

Joga powięziowa i automasaż

Są to zajęcia, które najczęściej odbywają się w formie kursów. Bazują one głównie na automasażu mięśniowo-powięziowym. Korzystamy z piłek do masażu oraz różnych pomocy do jogi. Wykonujemy samodzielny masaż. Rozluźniamy napięcia w ciele stosując ucisk i ciężar własnego ciała. Automasaż mięśniowo-powięziowy niesie za sobą wiele korzyści. Rozluźnia sztywne i mocno napięte partie ciałą, poprawia ukrwienie mięśni, powięzi i skóry. Leczy dawne kontuzje, zwiększa mobilność, a także poprawia odporność i wycisza.

Terapia oddechem Metodą Butejki

Metoda Butejki to terapia, która wyrosła z medycyny i opiera się o szereg badań naukowych potwierdzających jej skuteczność. Ćwiczenia oddechowe, które wykonujemy podczas treningu oddechowego są zaprojektowane aby wspierać fizjologiczny aspekt prawidłowego oddychania. Dzięki temu Metoda Butejki świetnie sprawdza się jako terapia pomocnicza przy dolegliwościach związanych z hiperwentylacją takich jak astma, nadciśnienie, zaburzenia lękowe, alergie, przewlekły nieżyt nosa, bezdechy senne, chrapanie i wiele innych. Te dolegliwości często zarówno są wynikiem nieprawidłowych wzorców oddechowych, jak i często do nich prowadzą tworząc błędne koło, z którego trudno się wydostać. Metoda Butejki w nieskomplikowany sposób pomoże Ci wrócić do równowagi.