Kolejne wprowadzenie do metody Butejki

Wydaje się, że naturalny oddech to coś co przychodzi bez trudu i nie jest zależne od nas. Jednakże nadmiar stresu, siedzący tryb życia i wygody cywilizacyjnej rzeczywistości, w której na co dzień funkcjonujemy powodują, że nasz oddech się zmienia.

Wiele z nas w ciągu życia rozwija inny wzorzec oddechowy od tego, który mieliśmy będąc małymi dziećmi. Szybki, intensywny oddech nie służy nam dobrze, co więcej może być pośrednią, a czasem nawet bezpośrednią przyczyną wielu dolegliwości, z którymi się zmagamy.

W 1950 roku rosyjski lekarz Konstantyn Butejko w oparciu o swoją wiedzę medyczną, a także obserwację wielu chorych pacjentów, opracował serię ćwiczeń, dzięki którym udało mu się zbadać rolę nieprawidłowych wzorców oddechowych w procesie rozwoju chorób. Dzięki ćwiczeniom Dr. Butejko poprawił stan wielu swoich pacjentów.

Podczas najbliższego warsztatu oddechowego będącego wprowadzeniem do metody Butejki skupimy się na istocie naturalnego oddechu. Poznamy techniki i ćwiczenia, które pozwolą nam zmierzyć naszą objętość oddechową, a także pomogą nam wrócić do równowagi w naszym oddychaniu. Dowiecie się jak w prosty sposób dzięki oddechowi zadbać o siebie i poczuć więcej energii.

Metoda Butejki może być bardzo dobrym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego lub innych terapii w takich dolegliwościach jak:

– astma, alergie, nieżyt nosa, polipy
– bezdechy senne, chrapanie, bezsenność
– nadciśnienie, tachykardia
– depresja, lęki, ataki paniki
– przewlekłe zmęczenie i stres
– problemy jelitowe np. zespół jelita drażliwego
– wady zgryzu, nieprawidłowy rozwój twarzoczaszki
– oddychanie przez usta i przerośnięte migdałki
– problemy behawioralne, ADHD

Kiedy:
24.11.2019 niedziela
godzina 16:00 – 19:00

Zapisy online: https://app.fitssey.com/terazrelax/frontoffice/courses/428886EE-C7C0-2CBF-5A91-F39E08FE266C/overview

Kontakt:
502423069
studio@terazrelax.pl
messenger: @terazrelax

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.