Joga i uważność dla dzieci – nowe zajęcia

“Gdyby każdy 8 latek był uczony medytacji, moglibyśmy wyeliminować przemoc ze świata w ciągu jednego pokolenia” Dalajlama

Nie ma wątpliwości jak ogromny wpływ na rozwijającego się człowieka ma nauka medytacji. Dzieci podobnie jak my narażone są na ogromną ilość bodźców. One też mogą czuć się tym bardzo przytłoczone. Często trudno jest im się skupić czy zrozumieć swoje emocje. Medytacja mindfulness czyli praktyka uważności jest narzędziem, które pomoże Twojemu dziecku lepiej się czuć i funkcjonować w tym zwariowanym świecie.

Dzieci praktykujące mindfulness mają mniejsze problemy z koncentracją, a także osiągają lepsze wyniki w nauce. Podczas naszych zajęć dzieci nauczą się również tego jak rozumieć swoje emocje, czym one są i w jaki sposób nam pomagają, a także jak sobie z nimi radzić. Twoje dziecko pozna także proste metody relaksacyjne, które są pomocne w codziennych sytuacjach stresowych, czy w problemach z zasypianiem.

Podczas zajęć nie zabraknie też jogi dla dzieci w formie wzmacniających i rozciągających zestawów asan przeplatanych zabawą, a także pracy z oddechem.

Kto prowadzi?

Ola Gorczyńska – z wykształcenia jest psychologiem, a jej pasją zarówno w życiu jak i pracy jest przekazywanie wiedzy. To co Ola przekazuje swoim podopiecznym to umiejętność korzystania oraz wzmacniania tak ważnego narzędzia, jakim jest siła wewnętrznego spokoju. Jej uczniowie rozwijają tę umiejętność korzystając z techniki Mindfulness, którą Ola odkryła w trakcie studiów i okrzyknęła “złotym graalem” równowagi wewnętrznej. Na co dzień prowadzi zajęcia indywidualne i warsztaty zawierające elementy mindfulness oraz jogi dla dzieci. W życiu prywatnym od wielu lat pasjonuje się jogą, rozwija praktykę własną, regularnie biorąc udział w kursach medytacji aby pogłębiać swoją wiedzę oraz rozumienie potrzeb jej uczniów.

Dla kogo?

Zajęcia kierujemy do wszystkich dzieci w wieku 6-11 lat, starsze dzieci zapraszamy na zajęcia dla dorosłych. Podczas zajęć na sali mogą być obecni rodzice.

Cena i zapisy?

Zajęcia regularne ruszają 12 września w czwartek o godzinie 17:30. 8 września zapraszamy na Dzień Otwarty i darmowe testowe zajęcia.

Zapisy zbieramy telefonicznie: 502423069, mailowo: studio@terazrelax.pl lub przez Facebooka @terazrelax. Można przyjść na jednorazowe zajęcia lub wykupić karnet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.