Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Poznaj Chińską Gimnastykę Qigong

25 października 2020 @ 11:00 - 14:00 70PLN
Qigong (wymawiaj: czikung) to ćwiczenia, które powstały tysiące lat temu w Chinach i do dziś służą utrzymaniu ciała w zdrowiu. Niedawno przywędrowały na zachód, gdzie zdobywają coraz większą popularność. Qigong to ćwiczenia dla wszystkich niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Qigong na pierwszy rzut oka przypomina popularne Tai Chi i jest jego bliskim krewniakiem. Są to łagodne ćwiczenia polegające na płynnym, powolnym ruchu rozluźnionego ciała, a także na samodzielnym masażu specyficznych punktów w ciele odpowiedzialnych za zdrowie poszczególnych narządów wewnętrznych. Ważna jest również odpowiednia postawa, właściwy oddech i skupienie umysłu. Abyście lepiej mogli poznać tę wspaniałą formę pracy z ciałem i z naszą energią życiową przygotowałyśmy dla Was warsztat, który pozwoli Wam lepiej poznać tę praktykę.
Co to jest qigong? Jak wpływa na nasze zdrowie? Jak może nam pomóc w codziennym życiu? Podczas warsztatu wprowadzającego poznacie odpowiedzi na te wszystkie pytania. Zrobimy wybrane ćwiczenia z trzech stylów qigongu: Wuji Hundun Qigong, Zang Fu Gong oraz Qigongu Promiennego Lotosu. Wuji Hundun Qigong to ćwiczenia chińskiej straży cesarskiej, mające 800-letnią tradycję. Rozluźniają i wzmacniają obręcz barkową, rozciągają mięśnie rąk, poprawiają koordynację, relaksują. Zang Fu Gong jest łatwym zestawem ćwiczeń o dobroczynnym działaniu. Oczyszcza i wzmacnia organy wewnętrzne, pomaga nam odzyskać kontakt z własnym ciałem. Qigong Promiennego Lotosu obejmuje ćwiczenia relaksacyjne, łagodny automasaż, akupresurę wybranych punktów akupunkturowych, śpiewanie uzdrawiających dźwięków.
Będziecie mogli sami sprawdzić, który ze stylów qigongu najbardziej Wam odpowiada. Nauczycie się prostych ćwiczeń podnoszących odporność i relaksujących, które łatwo będzie samodzielnie wykonać w domu. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej!
KTO PROWADZI?
Warsztat poprowadzi Katarzyna Baranowska – certyfikowana instruktorka qigongu, uczennica mistrzyni Daisy Lee i mistrza Francesca Garripoliego, ćwicząca qigong od 13 lat.
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Warsztat odbędzie się w Studio Jogi i Pracy z Ciałem Teraz Relax, które mieści się w Warszawie przy ul. Raszyńskiej 15 lokal 50. Koszt warsztatu 70 zł. Zapiszesz się łatwo online klikając w link: https://app.fitssey.com/…/813CAAB8-A152-65FC…/overview

Szczegóły

Data:
25 października 2020
Czas:
11:00 - 14:00
Koszt:
70PLN
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tags:
, ,
WWW:
https://bit.ly/3nrigCl

Organizator

Miejsce wydarzenia

Teraz Relax
Portowa 9
Otwock, Mazowieckie 05-400 Poland
+ Google Map

Leave a comment

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (required)